приказни

Пазар

Од интерес

Децентрализиран отпад за управување со водите во Џакарта - еластични градови во зборот!

Индонезија ги подобрува своите карактеристики за да се соочи со климатските промени. Популациите мора да разберат како да преживеат во вакви услови. Затоа во Џакарта, тие одлучија да се фокусираат на децентрализирање на отпадот за управување со водите.
Прочитај повеќе ...

Безбедност и спасување на астронаутите во вселената: БЕЗБЕДНОСТ

Февруари 19th е роденденот на Џозеф Кервин. Тој е поранешен американски астронаут и доктор. Кервин беше еден од првите лекари кои активно учествуваа во мисиите на НАСА. Во својата кариера, тој беше доктор на американската морнарица, и е познат по уред ...
Прочитај повеќе ...

Педијатриска опструкција на дишните патишта маневрирање во случај на повраќање или течности: Да или Не?

Маневрите за отстранување на опструкција на дишните патишта во случај на регургитација, повраќање или течности навистина се задолжителни кај децата во секое време? Можеме ли да препознаеме во кои случаи оваа постапка мора да се практикува и кога не? Што велат упатствата за ова?
Прочитај повеќе ...

Болничари нападнати за време на Stabbing: Тоа никогаш не е она што мислите или се раскажува

Кога давателите на здравствени услуги стигнуваат до местото на инцидентот, тие го ставаат во опасност нивниот живот, исто така, поради лути минувачи. Безбедноста е задолжителна, но напади на болничари не се такви вести и предизвик е да се спречи. # Ambulance! ...
Прочитај повеќе ...

Само ПТСР не го зголеми ризикот од срцеви заболувања кај ветераните со ПТСН

Студиски нагласи: Соодветните медицински состојби, психијатриските нарушувања, тешката пушењето и употребата на дрога може да го објаснат зголемениот ризик за срцеви заболувања кај ветераните со ПТСН. Embargoed до 4 сум КТ / 5 сум ЕТ Среда, февруари 13, ...
Прочитај повеќе ...

Управување со водата во Сурат - еластични градови во зборот!

Индија прави големи напори да се соочи со климатските промени и природните катастрофи кои се почести секоја година. Популациите мора да разберат како да преживеат во вакви услови. Затоа во Сурат, тие одлучија да се фокусираат на вода ...
Прочитај повеќе ...
Исто така достапни во


африкансАлбанскиамхарскиарапски јазикерменскиазербејџанскибаскискиБелорускибенгалскибосанскитебугарскитеКаталонскиЊанџаКинески (поедноставен)Кинески (традиционален)корзиканскихрватскиотЧешкаданскихоландскиотанглискиесперантоЕстонијафилипинскиФинскифризискигалицискиГрузијагерманскигрчкитегуџаратиХаити креолскихаусахебрејскиотhindiунгарскиотИсландигбоиндонезискиИрскатајапонскиканнадаКазахстанЦрвенитеКорејаКурдски (Kurmanji)КиргистанЛаоЛатинскалатвискилитванскилуксембуршкимакедонскималгашкиMalayтаџикистанскималтешкимаорскимаратимонголскиМјанмар (Бурмански)непалскиНорвешкаПаштуПерсискиотполскипунџабиРоманскиотРускатаСамоашкотско галскиСрпскиСесотошонасиндисинхалскиСловачкасловенечкиотСомалијаСуданSwahiliшведскиоттаџикистанскиТамилскитетелугутајландскитурскиотУкраинаурдуузбекистанскивиетнамскивелшкиоткосајидскијорупскизулу