HAIX да ги покажат елитните услуги за обувки за итни случаи во ESS 2018

Присутните на Службата за вонредни услуги 2018 ќе бараат високи спецификации за безбедносни обувки кои ги поддржуваат на работа. HAIX, производител на глобални безбедносни подигнувања, ќе ги претстави своите најнови иновации во обувките за итни случаи на овогодинешната емисија, стои L77.

0

HAIX шаторот ќе биде изложен на голем број на возбудливи производи, вклучувајќи ги и Airpower XR1, Црн орел Безбедност 50, и Black Eagle Tactical 2.0 GTX; чизми создадени за професионалци за итни услуги, прилагодливи на различни средини.

За пожарникарите и предизвикувачките услови тие постојано се среќаваат, на Пожар орел Vario ќе бидат изложени. На познатиот HAIX тим ќе биде при рака да одговори на сите прашања и ќе ги советува посетителите од прва рака.

AIRPOWER XR1

Со голема отпорност и супериорен комфорт Airpower XR1 е идеален избор за професионалци за спасување и за итни случаи. Водоотпорни и чизми за чист воздух се дизајнирани да обезбедат оптимални нивоа на безбедност додека го нудат удобноста на носителот на целиот ден. Овој подигнувач со високи спецификации ги исполнува барањата на безбедносната категорија S3 и има единствена отпорна нафта и бензин, обезбедувајќи целосен зафат на теренот и заштитна, композитна нога со челични отпорни челични отвори.

на Airpower XR1 е опремен со најсовремена технологија за ламинат GORE CROSSTECH®, абразивна постава, систем Sun-Reflect и есенцијална заштита на бактерии. Ова ги спречува безбедносните чизми да се презагреат и гарантираат дека се погодни за сите видови; важна карактеристика за секторот за итни служби.

ЦРНА БЕЗБЕДНОСТ ЗА ЕНЛАЈН 50 MID

на Црн орел Безбедност 50 континуирано ги надминува очекувањата со добри резултати на различни површини и средини; идеален подигнувач за болничари или за употреба во противпожарни станици. Отпорен на влага и водоотпорен подигнувач обезбедува супериорен комфор со своите добро обложени и антибактериски табаци, за целодневна поддршка.

на Црн орел Безбедност 50е екстра лесно светла за заштита на прсти капа и гумени соединенија обезбедува агилност, издржливост и силна зафат на различни терени; клучно за полициските сили.

HAIX, исто така, вклучија софистицирана технологија на ткаенина во багажникот, вклучително и слој GORETEX® кој се дише и HAIX климатскиот систем, за да овозможи одлична стапала за одржување на нозете свежи и кул.

ЦРНА ЕАГЛЕ ТАКТИЧКА 2.0 GTX HIGH

на Black Eagle Tactical 2.0 црна GTX е врвен полициски подигач со водоотпорна кожа, обезбедувајќи оптимална удобност и заштита на носителот. Робустен и исклучително лесен чевли е идеален за полициските службеници чиј работен ден се состои од долги напорни часови на нозе. Иновативно дизајнираниот чевел е опремен со 2-слој PU лизгалиште, со апсорпција на удари и елиминирање на било каков притисок врз зглобовите и 'рбетот.

Чевел со висока спецификација е дизајниран и со технологија за ткаенини со силен ѓон отпорен на масло или бензин, GORE-TEX® технологија и материјал изолиран од топлина или студ.

Карактеристики на Black Eagle Tactical 2.0 црна GTX исто така, вклучува и посебен систем за косење кој го обликува чевелот на нога за да избегне какви било точки на притисок или лизгање и непогодни својства кои ги прават овие чевли лесно погодни за сите временски услови.

ПОЖАР ЕАГЛИ ВАРИО

Динамиката Пожар орел Vario е новодојденец во дизајниран дизајн кој е идеален за пожарникари поради олеснување на примената и извонредна заштита. Безбедносните функции интегрирани во багажникот овозможуваат подигање да може да ги издржи испарувачките средини, температурите и сите временски услови; правејќи ја оваа работа чевли совршена помош за секој пожарникар.

Багажникот за заштита од пожар, дизајниран со рефлектирачки ленти со слаба осветленост, има одлични отпорност на абење и анти-лизгачки ефект, со што се намалува потрошувачката на апаратот, како и максимизирање на севкупната безбедност. Сигурноста е дополнително засилена преку челични отпорни челични отпорни наноси кои ги спречуваат ноктите или остри предмети да продираат во багажникот на местото на инцидентот.

Подигачот Fire Eagle Vario е опремен со GORE CROSSTECH® 4-слој технологија за заштита од вода, со што се елиминира ризикот од корисничка инфекција. Тие исто така се направени со оптимална поддршка на глуждот, апсорпција на шок и влага со влага во воздухот за да обезбедат елитен притисок и антибактериска заштита.

Претставниците и присутните ќе можат да ја доживеат иновативната технологија зад обувките на HAIX во ESS 2018. При посетата на шаторот HAIX, присутните можат да бидат сведоци на техничката експертиза од прва рака HAIX, која ги надминува стандардите за безбедност и поддржува униформирани професионалци низ секторот за итни случаи.

За повеќе информации, посетете ја www.haix.co.uk/ems/

За HAIX®

Со седиште во Баварија / Германија, HAIX® е функционален специјалист за обувки со светска репутација како "безбеден бренд". Каде и да им е потребно на луѓето со високи перформанси обувки кои нема да ги изневерат, HAIX® стана бренд на избор - во Европа, Северна Америка и Азија.

Во седиштето на компанијата и главната канцеларија за продажба, HAIX® има воспоставено посветени R & D, дизајн и маркетинг одделенија. Во високотехнолошкиот истражувачки и тест лабораторија, HAIX® инженерите развиваат нови функционални карактеристики и поставуваат нови трендови и стандарди за безбедност на обувки. За производство на своите најквалитетни функционални чизми, HAIX® работи фабрики во Германија и во Хрватска, каде што компанијата изгради една од најмодерните фабрики за производство на чевли во светот.

HAIX ® групата постави продажба канцеларија во Лексингтон, Кентаки (САД) и вработува повеќе од 1150 луѓе низ целиот свет. Во 2016, компанијата произведе повеќе од еден милион парови чизми, постигнувајќи обрт од € 102 милиони. За повеќе информации, посетете www.haix.com

Остави одговор