TOP 5 EMS Oportunități de muncă în întreaga lume - Europa

Cele mai interesante 5 posturi EMS din această săptămână pe Emergency Live. Selecția noastră săptămânală vă poate ajuta să ajungeți la viața pe care o doriți ca medic.

Specialiștii în domeniul EMS, sunteți în căutarea unui nou loc de muncă?

În fiecare zi EMS și personalul de salvare pot găsi online idei noi pentru o viață mai bună, îmbunătățindu-le de locuri de muncă. Dar dacă aveți nevoie de câteva sugestii pentru a vă menține abilitățile în serviciu pentru un alt tip de muncă, implicat în EMS sau în afacerea industrială din sectorul sănătății, iată-ne!

Emergency Live vă va arăta în fiecare săptămână unele dintre cele mai atractive poziții din Europa cu privire la SME și activități de salvare. Visezi să funcționezi ca paramedic Zermatt? Ați dori să vedeți în fiecare zi moștenirile frumoase ale Romei conducând un an ambulanţă? (Nu, într-adevăr, nu știți ce conduce o ambulanță la Roma!)
Ei bine, vă arătăm Poziția de lucru TOP 5 puteți ajunge direct cu link-urile noastre!

LOCALIZARE: WALES (Marea Britanie)

CONSULTANTUL CLINIC - TELEFONIC TRIAGE

Sunteți gata pentru o nouă direcție în cariera dvs. cu noi provocări interesante?

Doriți să lucrați pentru un serviciu care evoluează cu gândire de viitor, care se află în centrul îngrijirii neprogramate din Țara Galilor, unde vă puteți folosi cunoștințele clinice pentru a oferi îngrijiri excelente pacienților prin telefon triaj?

Datorită lansării în curs de desfășurare a 111 din Țara Galilor, noi, la serviciul de ambulanță din Welsh, cunoaștem paramedicii de recrutare și am înregistrat (asistente medicale pentru adulți sau copii pentru a lucra în Centrul nostru clinic de contact 111 / NHS Direct Wales, cu sediul la Hospital Withybush.

Centrul de contact clinic din Onybush oferă servicii în afara orelor de lucru și se va deschide de la 18.30-07.30 în zilele săptămânii și în săptămânile 24 și în sărbătorile bancare.

Suntem dornici să auzim de la paramedicii experimentați și asistenții medicali care sunt acum gata să-și progreseze cariera sau o nouă provocare.

În schimb, putem oferi o serie de ore contractate pe parcursul perioadelor de mai sus un program cuprinzător de instruire care să susțină revalidarea / competențele clinicianului și cerințele de instruire a CPD.

Cursul de instruire va fi part time pentru săptămâna 7 (30 ore peste 4 zile), în orele de lucru pentru prima lună și apoi un model de schimbare variabilă.

În prezent dezvoltăm un proces în care clinicienii pot lucra și de acasă. Consultați documentul nostru de întrebări și răspunsuri aflat în partea dreaptă sus a anunțului, deoarece acesta poate răspunde la majoritatea întrebărilor dvs.

Există postări 2 disponibile. Pentru postul de asistenta medicala aplicati sub referinta postului 020-NMR008-0519. Pentru postul de paramedic vă rugăm să aplicați sub referința de locuri de muncă 020-AHP013-0519.

Abilitatea de a vorbi galeza este de dorit pentru acest post; Welsh și / sau vorbitori de engleză sunt la fel de bineveniți să se aplice.

Data limită: 3rd iulie 2019

Vor fi două zile deschise pentru a veni și a ne pune întrebări. Acestea vor fi:

22nd și 29th iunie între 11am și 3pm.

Vă rugăm să vă înregistrați prin recepție pe 01792 776252.

Discuție informală este binevenită. Vă rugăm să contactați Lynne Elliott, Clinical Manager sau oricare dintre consilierii Senior Nurse pe 01792 776252

Dacă datele de mai sus nu sunt convenabile, se pot face aranjamente alternative pentru o vizită informală. Abilitatea de a vorbi galeza este de dorit pentru acest post; Welsh și / sau vorbitori de engleză sunt la fel de bineveniți să se aplice.

Interviurile datează: 15 și 16 iulie la Spitalul Onybush

APLICI AICI

LOCAȚIE: KIEL

AMBULANȚĂ DRIVER sau PARAMEDIC

Efectuați o ambulanță sau însoțiți pacienții noștri pentru transportul în Kiel sau în Europa. Noi, Clinotrans GmbH cu sediul în Kiel, trebuie să ne extindem și să ne căutăm paza în Kiel, de la 21, de la XNUMX, cu încredere și însoțitori angajați și însoțiți, cu licență B pentru transportul ambulanțelor prin ambulanță în numele UKSH , Campusul Kiel și repatrierea bolnavului în Europa în numele ADAC.

DESCOPERI MAI MULT ȘI APLICĂȚI AICI

LOCAȚIE: TOLEDO

SOFER PE AMBULANTA

Este necesar: șofer de ambulanță, cu grad mediu în tehnician / a în urgențe de sănătate esențiale. Experiență valoroasă. Pentru zona "la sagra", (toledo). Cu cunoștințe de computere la nivel de utilizator.

Oferă: contract temporar inițial pentru o zi întreagă continuă, cu posibilitatea de a se transforma într-o perioadă nedeterminată.

LOCAȚIE: TRUSTWIDE (Marea Britanie)

STUDENT CRITICAL CARE PARAMEDIC

Cerințe: Pentru a vă aplica, trebuie să fi finalizat cu succes un minim de practică clinică paramedică de 3 ani (la depunerea cererii), trebuie să furnizați dovezi că ați obținut cu succes o diplomă de nivel 6 sau o calificare superioară (vi se va cere să furnizați dovezi la un centru de evaluare în cazul în care candidatura dvs. va fi selectată); aveți un portofoliu de practică care evidențiază evoluția dvs. spre un rol critic de îngrijire. Candidații trebuie să fie capabili să demonstreze un interes autentic în îmbunătățirea rezultatelor pacientului în cadrul arena critică de îngrijire. De asemenea, vi se va cere să demonstreze competența clinică, abilitățile de comunicare eficiente, o gândire înainte, o abordare pozitivă și un angajament față de CPD.

Rolul PCC este mai mult decât operațional. Acesta este integrat în toate domeniile Trustului și sprijină furnizarea unei activități de instruire, împreună cu consiliere clinică în timp ce lucrează la CCD (Critical Care Desk), amplasat în cadrul Centrului de Operații de Urgență (EOC).

Procesul de selecție este riguros. În urma listei scurte, candidații câștigători vor fi invitați să participe la un centru de evaluare format din elemente scrise, practice și un test de fitness.

Centrele de evaluare vor fi organizate pe 25th, 26th și 27th Iunie 2019- Vă rugăm să notați - vi se va cere să participați doar la o dată de evaluare. Locul de desfășurare va fi confirmat în faza de selecție scurtă.

Candidații de succes își vor începe călătoria în calitate de CCP studențesc. Veți fi repartizat într-o stație de bază operațională, unde în cursul anului 1 veți efectua întreaga gamă de îndatoriri paramedicale, în timp ce vă veți dezvolta ca student CCP. La finalizarea anului 1 elevilor CCP trecerea la practica CCP cu normă întreagă sub supraveghere continuând programul de instruire. De asemenea, vă va fi de așteptat să vă asuma responsabilități cu privire la biroul de asistență medicală critică care va trimite CPC, oferind consultanță și coordonând activitatea majoră de traume în cadrul Trustului.

Aceasta este o oportunitate de carieră plină de provocări, dar extrem de plină de satisfacții și vă veți alătura echipelor extrem de motivaționale și de susținere, bazate pe Trust.

LOCAȚIE: SOUTHAMPTON

FORENȚĂ PROFESIONALĂ ÎN SĂNĂTATE

Căutați o nouă provocare în cariera dvs. medicală? Doriți ocazia să vă puneți abilitățile clinice într-un mediu rapid și provocator în care nu există două zile la fel?

PHL caută un profesionist din domeniul sănătății cu normă întreagă pentru a susține Constabulul din Hampshire în suita de custodie din Southampton.

Ați putea identifica dacă un deținut este agresiv sau suferă de a sănătate mintală condiție? Dacă nu cooperează sau nu au medicamente pentru diabet? Dacă sunt un consumator abuziv de substanțe sau suferă de o accidentare la cap? HCPS criminalistice noastre sunt responsabile pentru evaluarea și abordarea nevoilor de sănătate ale persoanelor deținute, precum și efectuarea de examinări medicale criminalistice care colectează dovezi pentru a fi utilizate în sistemul de justiție penală.

Veți efectua evaluări clinice, identificând și implementând intervențiile adecvate și colectând probe legale. Furnizarea de consultanță și îndrumare pentru a asigura îngrijirea adecvată este menținută și păstrarea unor evidențe detaliate și exacte pentru a asigura sănătatea, siguranța și bunăstarea persoanelor reținute ținute în custodia poliției. Fiind una dintre cele șase valori de bază ale noastre, PHL vă dorește, de asemenea, să vă distrați la locul de muncă în ceea ce poate fi un mediu provocator!

Ore de lucru:
Sunt disponibile oportunități full-time sau part-time

Responsabilități cheie:
EFICIENT

Efectuează eficient cerințele serviciului de medic specialist legal în conformitate cu Codurile de Practică ale Legii privind poliția și evidența penală 1984 și protocoalele convenite la nivel local.
Mențineți note exacte, complete și contemporane ale muncii efectuate, inclusiv înregistrarea leziunilor. Asigurați-vă că toate activitățile sunt înregistrate utilizând sistemele utilizate.
ÎNGRIJIREA

S-ar putea sa-ti placa si