Ambulance Life, pozicionin TOP 5 në Evropë

Çdo javë Emergency Live do t'ju tregojë 5 pozicionin e ri të punës për profesionistët e ambulancës.

A mendoni për një pozitë pune që ndryshon jetën? Infermiere, mjek, EMT, ndihmës, ambulancë shofer ose Firefighter çdo ditë mund të gjeni ide të reja në internet për të marrë një jetë më të mirë, duke përmirësuar ato Punë.
Por nëse keni nevojë për disa sugjerime për t'u bërë një profesionist i përfshirë në fushën e ambulancës rreth botës, këtu jemi!

Emergjente Jetese do t'ju tregojë çdo javë disa nga pozicioni më tërheqës në Evropë rreth EMS dhe aktiviteteve të shpëtimit. A po ëndërroni të veproni si paramedik Zermatt? Dëshironi të shihni çdo ditë trashëgimet e bukura të Romës që ngasin një ambulancë? (Jo, me të vërtetë, ju nuk e dini se çfarë po ngre një ambulancë në Romë!)
Epo, ne ju tregojmë Pozicioni i punës TOP 5 ju mund të kontaktoni direkt me lidhjet tona në Indeed.com!

LOKACIONI: Mbretëria e Bashkuar - West Bromwich
Menaxheri i Flotës Kombëtare të Ambulancës së Shën Joanit

ADVERTISEMENT ANGLISHT
Këtu në St John Ambulance, ne operojmë një flotë prej mbi 800 automjetesh nga makina dhe furgona deri te ambulancat, njësitë e trajtimit dhe automjetet e tjera të specializuara mbështetëse. Si kombet që udhëheqin ndihmë e shpejtë bamirësi, flota jonë është një element thelbësor i aftësisë sonë për të ofruar shërbimet tona për komunitetet që u shërbejmë. Si një lider me përvojë në sektorin e flotës së madhe, ju do të drejtoni ekipet tona në këtë rol kyç dhe sfidues për të formuar dhe zbatuar strategjinë tonë të re të flotës, duke siguruar që ne kemi automjetet më të mira në dispozicion për të ofruar kujdesin më të mirë dhe për të siguruar që ne të maksimizojmë përdorimin e flota jonë për të ofruar vlerën më të mirë për St John Ambulance.

Si Menaxheri ynë i Flotës Kombëtare, ju do t'i raportoni Zyrtarit tonë Kryesor të Operacioneve. Ju do të jeni një anëtar i vjetër i ekipit tonë udhëheqës të Divizionit të Operacioneve të Komunitetit dhe do të keni përgjegjësi për flotën tonë si për sa i përket mirëmbajtjes dhe gatishmërisë operacionale, duke përfshirë përgjegjësinë për buxhetet shoqëruese (rreth 7 milion £), proceset dhe procedurat për të siguruar që ai është i përshtatshëm për qëllimi, përputhet me legjislacionin përkatës dhe plotëson aspiratat dhe përgjegjësitë tona mjedisore. Për ta arritur këtë, ju do të planifikoni dhe shpërndani programet e mirëmbajtjes parandaluese dhe të prokurimit, zëvendësimit dhe asgjësimit të flotës kombëtare për të përmbushur nevojat tona operacionale.

About You

Ju do të keni operuar më parë në nivelin "në krye të" ose "Ndihmës Drejtorit" me përgjegjësi për një flotë të madhe, të shpërndarë gjeografikisht në një sektor kritik të misionit. Me një ekip flotash me rreth 20 staf, ju do të keni përvojë të dukshme për të udhëhequr dhe zhvilluar ekipet e fokusuara në rezultate. Ju gjithashtu do të keni planifikuar dhe zbatuar projekte në shkallë të gjerë ndryshimesh, veçanërisht ato që lidhen me transformimin e flotës. Si fytyra e flotës SJA drejt kontraktorit tonë të mirëmbajtjes dhe furnizuesve të automjeteve, ju do të keni përvojë në prokurimin dhe menaxhimin e kontratave dhe negociatave. Kandidati ideal do të ketë përvojë në menaxhimin e shërbimeve të përgatitjes së automjeteve, si dhe një flotë që përfshin një sasi të konsiderueshme të montuar në automjet pajisje.

APLIKONI KETU

LOKACIONI: Francë - Paris
Infermierja e transportit të ambulancës

Grupi DTSU është një shoqëri transporti shëndetësore e përbërë nga gjashtë struktura në IDF. Ne e kuptojmë një shërbim të plotë të transportit për pacientët, TPMR, pacientin bariatric, të rriturit dhe pacientët pediatrikë. Ne jemi duke kërkuar për një infermiere me shkallë kombëtare për transportin shëndetësor në lidhje me të rriturit dhe pacientët pediatrikë.

REKLAMA FRENCH
Le Groupe DTSU është një ndërmarrje e transportit sanitare të përbërë nga gjashtë struktura në IDF. Nous réalisons le panel complet du transport de personnes, du transport klasque en TPMR, en passant par ambulancës bariatrique ainsi le transport paramadic adulte et pédiatrique. Désirant être une entreprise citoyenne et responsable, avec l'objectif d'améliorer performancën e procesit të procesit të vlerësimit të kënaqësisë së klientëve, ndërmarrja DTSU është duke u përpjekur për të siguruar një certifikim të cilësisë çertifikatat ISO 9001: 2008, ISO 14001 dhe OHSAS 18001 (të ardhmen ISO 45001).

PËRSHKRIMI DU POSTE:

Nous recherchons un (e) infirmier (e) diplomë (e) të dhëna për transportin Paramédicales adultes et pédiatriques:

- Çmimi i ngarkuar i pacientëve për transportin ndër-hospitalier

- Pjesa më e madhe e mbajtësit të konformitetit të materies

- Participer à l'entretien de l'ambulance (higjiena)

- Participer au développement de l'entreprise

Profil: Infirmier (e) diploma (e) e disponueshme e jashtme minimale e 3 vjet dhe shërbim hospitalier tel në réanimation, néonatalog ou encore en unité de soins intensif.

LOKACIONI: GJERMANI - Berlin
Ndihmësi i shpëtimit të ambulancës - Rettungshelfer

Easy Ambulance GMBH po kërkon një shpëtimtar në Berlin.

A jeni i interesuar të punoni në një kompani që nuk e njeh vetëm vlerësimin nga teoria? A dëshironi të punoni në një kompani ku gjithmonë ka një person kontakti për problemet e GJITHA? A doni të rriteni me kompaninë me trajnime profesionale? Argëtim në punë? Mirë se vini në Ambulancën e lehtë!

REKLAMA GJERMANISHT
Sie sind dran interessiert in einem Unternehmen zu arbeiten, das Wertschätzung nuk është në dispozicion në Theorie kennt, sondern jeden Tag LEBT? Sie wollen in einem Unternehmen arbeiten, wo immer ein Ansprechpartner für ALLE Probleme ekzistues? Sie wollen mit mit Unternehmen wachsen? Menschliche Gespräche auf Augenhöhe führen? Professionelle Einarbeitung? Spass an der Arbeit? Willkommen in der Easy Ambulance!

Eine kurze Mail ose një tjetër artikull.

Për shembull, ju lutemi të shihni Zyrtarët e Rrethanave (w / m) me Personenbeförderungsschein në Vollzeit.

Detyra juaj:

  • Beförderung von kranken Menschen und Menschen mit Behinderung
  • Fahrten zur Arztbesuchen, Krankenhäusern u.a.
  • Patientenbetreuung
  • Rettungsmaßnahmen, Erste Hilfe

Profili juaj:

  • Eine abgeschlossene Ausbildung zum Rettungshelfer / në mit P-Schein
  • Führerschein Klasse B / C1
  • Teamfähigkeit, Kooperationsfähigkeit und Verantwortungsbewusstsein
  • Organizatat e drejtësisë dhe Einfühlungsvermögen
  • Flexibilität, Eigeninitiative

LOKACIONI: SPANJ - Bilbao
EMT - TES

Ne jemi duke kërkuar një EMT për aktivitetet e mëposhtme: kontrolloni ambulancën me protokollet lokale, verifikimin dhe plotësimin e deponive. Transportimi i pacientëve, viktimave dhe prindërve me vëmendje të veçantë ndaj privatësisë. Nevojiten aftësi pune të ekipit.

REKLAMA E SPANJËS

Se precisa Técnico / a de Emergencias Sanitarias para realizar funciones como:

Verifikimi i funksionimit të pajisjes së pajisjeve mjekësore dhe të sigurisë, duke aplikuar protokollet e kompozimit. Kontrolli dhe rimarrësi i ekzistencës së materialit.

Në atdheun e lëvizjes dhe transportit të njerëzve, familjeve dhe familjarëve, duke garantuar privatësinë.

Trabajar en equipo, respetando la jerarquía en las instrucciones de trabajo.

Disponibilidad para trabajar de Lunes a Domingo y realizar guardias.

Tipo de puesto: Jornada completa

Zona de trabajo: BILBAO y alrededores
Tipo de puesto: Jornada completa, Temporal, I pacaktuar

- Kërkesa:

  • Grado Medio Técnico Emergencias Sanitarias.
  • Carnet de conducir mínimo B, en vigor y con vehicculo propio.
  • Rezidenca në zonën e kryeqytetit të Bilbaos ose një projekt i ri.
  • Tipo de puesto: Jornada completa, Temporal, I pacaktuar

LOKACIONI: ITALI - Romë
Infermierja e kujdesit kritik - Infermiere 118

Kryqi i Kuq italian në Romë po kërkon një infermiere të kujdesit kritik për ambulancat EMS në zonën metropolitane. Aftësitë e kërkuara: kualifikimi profesional ose diploma në studimet infermierore, përvojat, BLSD, PBLSD, ALS ose ACLS, aftësitë e avancuara të traumës për mbështetjen e jetës:

ADVERTISEMENT ITALIANE
Zona e Metropolitana e Romës Capitale della Croce Rossa Italiana Infermieri për t'u punësuar në shërbimet e emergjencës sanitare territoriale ekstra-ospedaliera për mbulimin e postazioneve me ambulanca.

requisiti

  • Laurea in infermieristica e abilitazione professionale
  • Esperienza nel ruolo
  • Dëshmi BLSD e PBLSD ose FULL D (bashkëngjisni kandidaturën)
  • Dëshmi ALS ose ACLS (bashkëngjitur në kandidaturën)
  • Certifikimi i traumës së avancuar (ATLS, PTC Avanzato, një tjetër ekuivalente) (bashkëngjitur në kandidaturën)
  • Avantazhi në një profesion të lirë

COMPETENZE TRASVERSALI

  • Shperndarja e Principi dhe te Valoreve te Croce Rossa Italiana
  • Liri
  • Menaxhimi i stresit
  • Orientamento al servizio
  • Shqyrtoni empatia
  • Serietà
  • Puntualità
  • Flessibilità

SEDE DI LAVORO
Roma

kandidaturë
Ju do të merrni në konsideratë vetëm Curriculum Vitae completi di:
• Të gjitha dëshmitë e kërkuara, të cilat duhet të jenë të bashkëngjitura në CV
• Autorizimi i trajtimit të të dhënave personale sipas D.Lgs. 196 / 2003 "Kodi për mbrojtjen e të dhënave personale" të DPPM (Rregullorja UE 2016 / 679)
• Të dhëna autografe

Ju mund të dëshironi