Kijev domaćin 5th EMS prvenstva: 38 paramedicki timovi se natječu

Timovi iz Estonije, Moldavije, Slovenije, Poljske i Litve međusobno su se natjecali u Kijevu od 22nd do 24th May 2013. Svaka je momčad bila sastavljena od liječnika, dvije medicinske sestre i vozača.

Cilj je bio utvrditi Bolničarivještina tijekom trodnevnog razdoblja puna zadaća i suđenja.

Prvenstvo je započelo slikovitim sastavom hitnu paradirajući ulicama ukrajinske prijestolnice, praćeni njihovim karakterističnim bluzom i dvojkom (plava bljeskajuća svjetla i sirene) pred gradskim vlastima i ministrom zdravlja Raisa Bohatyryova.

"Prva pomoć Prvenstvo spasilačkih timova 2013.“ u praksi su predmeti obrađeni na teorijskoj razini konferencija organiziran tijekom događaja. Također tijekom događaja spašavanja radnika prisustvovali radionici o tehnikama spašavanja za korištenje u slučaju velikih hitnih slučajeva, a održava glavni sudac događaja, Arsen Hudyma.

Konačna odluka bila je rezultat pažljive procjene operacija spašavanja koja se sastojala od pohađanja pacijenta s a ozljeda želuca, reanimacija pacijenta koji pati od trovanja alkoholom, liječenje žrtava a prometna nesreća i u a glavni incident u zračnoj luci.

Na kraju tri dana klasifikacija je pokazala da su pobjednici natječaja bili Ukrajinski tim, koji je prošle veljače osvojio i međunarodni trofej EMS. Na drugom mjestu je došao Kharkiv tim i na trećem mjestu još jedan ukrajinski tim, od Lviv.

Glavni tehnički sponzor natjecanja bio je jedro, brzo rastuće talijanske tvrtke koja je svojim proizvodima osvojila međunarodno tržište i nagrađivala prva tri pobjednika Kijevskog događaja s isporukama proizvodi za spašavanje u hitnim slučajevima.