Ambulanța Life, poziția TOP 5 în Europa și departe

În fiecare săptămână, Emergency Live vă va arăta poziția nouă de muncă 5 pentru profesioniștii din domeniul ambulanței. Căutați un nou furnizor de ambulanță? Vrei să-ți schimbi orașul? Aici suntem cu sfaturi simple 5!

Căutați un loc de muncă nou? În fiecare zi, EMS și profesionistul de salvare pot găsi idei noi online pentru o viață mai bună, îmbunătățindu-le de locuri de muncă. Dar dacă aveți nevoie de câteva sugestii pentru a vă menține abilitățile în serviciu pentru un alt tip de muncă, implicat în EMS sau în afacerea industrială din sectorul sănătății, iată-ne!

Emergency Live vă va arăta în fiecare săptămână unele dintre cele mai atractive poziții din Europa cu privire la SME și activități de salvare. Visezi să funcționezi ca paramedic Zermatt? Ați dori să vedeți în fiecare zi moștenirile frumoase ale Romei conducând un an ambulanţă? (Nu, într-adevăr, nu știți ce conduce o ambulanță la Roma!)
Ei bine, vă arătăm Poziția de lucru TOP 5 puteți ajunge direct cu linkurile noastre către Indeed.com!

LOCALIZARE: Italia - Parma
Spencer EMS, Junior Business Development Manager

"Căutăm un manager de dezvoltare a afacerilor ambitios și energic pentru a ne ajuta să ne extindem clientela. Veți fi în fața companiei și veți avea dedicarea de a crea și aplica o strategie eficientă de vânzări. Scopul este de a stimula creșterea economică durabilă prin creșterea vânzărilor și fortificarea relațiilor puternice cu clienții.

Responsabilitati: Dezvoltarea unei strategii de crestere concentrata atat pe castigul financiar, cat si pe satisfactia clientilor; Efectuarea de cercetari pentru identificarea noilor piete si necesitatile clientilor, Aranjarea intalnirilor de afaceri cu clientii potentiali, Promovarea produselor / serviciilor companiei, abordarea sau estimarea obiectivelor clientilor, asigurarea suportului, Crearea de relații pe termen lung cu clienți noi și existenți, Dezvoltarea personalului de nivel de intrare în vânzători valoroși

Cerinte: Experienta de lucru dovedita in calitate de manager de dezvoltare a afacerii, director de vanzari sau un rol relevant, Provenienta in vanzari, Experienta in MS Office, Cunostinte de piata, Abilitati de comunicare si negociere, Abilitati de management al timpului si planificare.

OPORTUNITATEA SPENCER - APLICI AICI

LOCALIZARE: Marea Britanie - Londra

Directorul de Ambulanță al Directorului de Servicii al Proiectului

Echipa Directory of Services (DoS) (parte a serviciului Central Analytics - Client Services) este responsabilă pentru menținerea și dezvoltarea DoS căilor de acces DoS pentru clienții noștri din Clinic Grouping Commissioning (CCG). Acoperim Nordul Londrei Centrală, Londra Nord Est, Londra de Sud Est și Londra de Sud-Vest. În plus, acoperim și Northamptonshire (CCG Nene și Corby) și Milton Keynes.

Titularul postului va lucra ca parte a echipei DoS pentru a sprijini NG CCG / STP cu îmbunătățirea accesului la LAS și utilizarea modurilor adecvate de îngrijire (ACP). În plus, titularul postului se va implica și va sprijini alte dependențe-cheie care se referă la asistența medicală urgentă și de urgență.

Căutăm pe cineva care este în curs de desfășurare și are încredere în comunicarea cu părțile interesate și profesioniștii din domeniul sănătății, în special echipajele de ambulanță.

Acest rol va necesita un nivel ridicat de autonomie și capacitatea de a compara și a raporta progresele înregistrate față de părțile interesate.

Acest rol se va baza preponderent din locurile de ambulanță 6 situate la Departamentele de Urgență din cadrul NEL. Baza de servicii este Clifton House (lângă strada Liverpool).

APLICI AICI

LOCALIZARE: Franța - Salonul de Provence
RAS Specialist de asistență pentru servicii de ambulanță

RAS nu este o întreprindere de întreținere temporară a unui serviciu de autostrăzi: 7 jours / 7 și 24 heures / 24 fără întreruperi. Nus assurons un recrutement spécifique et urgent adapté à votre situation. Un recrutare en CDI, CDD sau Intrare pentru un profil spécifique sau urgent à effectuer? RAS și fișele de eșantionare permanente, formate din medii de lungă durată, care se potrivesc și se potrivesc, adaptându-se fiecărei perioade de timp, fie că este vorba despre un weekend sau de o festivă. Découvrez l'intérim autrement avec RAS Intérim et Recrutement. 50 ans d'expérience și un serviciu 24 heures / 24 și 7 jours / 7 unic font pentru a difference. RAS
L'agence RAS Intérîm de Salon de Provence, recherche pour l'un de ses cliente des Auxiliaires Ambulanciers H / F.

Misiuni principale misiuni seront de:
- Asigurător, medicamente eliberate pe bază de prescripție medicală, transport de maladii în spațiile destinate consumatorilor de rachete din țara de origine, închirieri de vehicule de agrement (VSL)
- Accompagner l'ambulancier et assurer le suivi dos dosire patient lors de missions en ambulance.
- Asigurător de relații cu alte persoane (pacienți, profesioniști de santé, angajații administrați ...).
- Rememorarea și transmiterea documentelor dife rente și a dosarului de transport.
- Instalatorul și supraveghetorul stau la dispoziție. - Participarea la activitățile de întreținere și extindere a vehiculelor: extinderea și extinderea lavajului, dezinfecția, reînnoirea limbajului, verificarea materialelor de primire a vehiculelor, supravegherea mijloacelor de transport și a răspunderii ambulanței.

APLICI AICI

LOCALIZARE: Spania - Tarragona, Barcelona
Medicină de urgență Tecnic (TES)

Ambulancias Civera serviciu necesită un medic de urgență Tecnician cu permis de conducere pentru ambulanță pentru o ocupare deplină ca șofer EMT și ambulanță în Tarragona.

Se precizează Tecnico / a de Emergencias Sanitarias para realizar funciones como:
Verifică funcționarea bazei de sănătate a echipamentelor sanitare și de sănătate, aplicații pentru protocoale de compilări.
Controlerul reponer las existencias de material.
Atender-ul are obligația de a efectua transferuri de pacienți, mai multe și familiare, garanții și privilegii.
Trabajar en equipo, respetando la jerarquía en la instrucciones de trabajo.
- Impresionabil Grado Medio Técnico Emergencias Sanitarias.
- Carnet de conducere B, en vigor
(exp. mínima de un año) y vehículo propio
Zona de trabajo: Tarragona
Imprescintabilă residencia Lleida o cercana.
Tipo de puesto: Jornada completa, Beca / practica, Recién graduado, Indefinido
Tip de pușter: Jornada completa, Beca / practicas
Experiența: carnet de conducător 1 año (Requisito mínimo)

APLICI AICI

LOCALIZAREA: Australia - Rockhampton, Queensland

Manager Operations Center

Serviciul de ambulanță Queensland (Site-ul organizației)
Centrul de Operațiuni de Stat; Rețeaua locală de servicii de ambulanță; Rockhampton

Managerul, Centrul de Operații este un rol operațional cheie în QAS, cu un accent primar pe implicarea apelantului.

Rolul include toate aspectele legate de funcțiile de preluare și expediere a apelurilor, de servicii pentru clienți și de implementare a resurselor; contabilizând în același timp conceptele mai largi implicate în implementarea dinamică a resurselor.

Rolul este responsabil de toate aspectele legate de furnizarea de servicii operaționale și performanța în cadrul Centrului de Operații, pentru a asigura că QAS poate răspunde în mod eficient nevoilor, standardelor și obiectivelor de furnizare a serviciilor.

Următoarele cerințe obligatorii, condiții speciale și / sau alte cerințe se aplică acestui rol:

  • Solicitanții trebuie să aibă o diplomă de științe ale sănătății (îngrijire pre spitalicească) sau un certificat IV în comunicații de ambulanță - Expediere; sau calificări echivalente, după cum consideră adecvat comisarul QAS.
  • Solicitanții trebuie să dețină un permis de conducere deschis pentru clasa „C” din Queensland (pentru un autovehicul manual) înainte de data limită pentru solicitanți. Solicitanții interstatali și internaționali trebuie să dețină o licență echivalentă la momentul depunerii cererii și se va aștepta să obțină un permis de conducere Queensland la numire.
  • Este o condiție expresă de angajare pentru toți oamenii care urmează să îndeplinească roluri cu contact direct cu pacientul, să fie și să rămână, vaccinați împotriva următoarelor boli infecțioase în timpul angajării lor, așa cum se specifică în cadrul de control al infecțiilor QAS: difterie, tetanos, coacuză (tuse convulsivă); Hepatita B; Rujeolă, oreion, rubeolă (MMR); Varicela (varicela); Gripa; și tuberculoză.
  • Deși nu sunt obligatorii, calificările terțiare sau postuniversitare într-o disciplină de afaceri și finalizarea unui curs de formare adecvat în management / supraveghere vor fi foarte apreciate.

APLICI AICI

S-ar putea sa-ti placa si