Ambulanța Life, poziția TOP 5 în Europa

In fiecare saptamana, Emergency Live va va arata noua pozitie 5 pentru profesionistii din ambulanta.

Te gândești la o poziție de schimbare a vieții? Asistent medical, doctor, EMT, paramedic, ambulanţă sofer sau Pompier în fiecare zi pot găsi online idei noi pentru a duce o viață mai bună, îmbunătățindu-le de locuri de muncă.
Dar dacă aveți nevoie de sugestii pentru a deveni un profesionist implicat în domeniul ambulanței din întreaga lume, aici suntem!

Emergency Live va va arata in fiecare saptamana cateva dintre cele mai atractive pozitii din Europa despre EMS si activitati de salvare. Visezi să lucrezi ca un paramedic Zermatt? Vrei să vezi în fiecare zi frumoasele moșteniri ale Romei care conduc o ambulanță? (Nu, într-adevăr, nu știți ce conduce o ambulanță la Roma!)
Ei bine, vă arătăm Poziția de lucru TOP 5 puteți ajunge direct cu linkurile noastre către Indeed.com!

LOCALIZARE: Regatul Unit - West Bromwich
St John Ambulance National Fleet Manager

ROMANA PUBLICITATE
Aici, la Ambulanța St John, operăm o flotă de peste 800 de vehicule, de la mașini și camionete până la ambulanțe, unități de tratament și alte vehicule de asistență specializate. Ca națiunile care conduc primul ajutor caritate, flota noastră este un element crucial al capacității noastre de a ne furniza serviciile comunităților pe care le deservim. În calitate de lider cu experiență în sectorul flotei mari, veți conduce echipele noastre în acest rol esențial și provocator pentru a modela și implementa noua noastră strategie de flotă, asigurându-ne că avem cele mai bune vehicule disponibile pentru a oferi cea mai bună îngrijire și a ne asigura că maximizăm utilizarea flota noastră pentru a oferi cea mai bună valoare pentru Ambulanța St John.

În calitate de manager al flotei noastre naționale, veți raporta directorului nostru de operațiuni. Veți fi un membru senior al echipei noastre de conducere a Diviziei de operațiuni comunitare și veți avea responsabilitatea flotei noastre atât în ​​ceea ce privește întreținerea, cât și disponibilitatea operațională, inclusiv responsabilitatea pentru bugetele asociate (aproximativ 7 milioane GBP), procesele și procedurile pentru a vă asigura că este potrivit pentru scop, respectă legislația relevantă și îndeplinește aspirațiile și responsabilitățile noastre de mediu. Pentru a realiza acest lucru, veți planifica și livra programe de întreținere preventivă a flotei naționale și programe de achiziții, înlocuire și eliminare pentru a satisface nevoile noastre operaționale.

Despre dumneavoastră

Veți fi operat anterior la nivelul „șefului” sau „asistentului director” cu responsabilitatea pentru o flotă mare, dispersată geografic, într-un sector critic misiunii. Cu o echipă de flote de aproximativ 20 de angajați, veți avea o experiență demonstrabilă în conducerea și dezvoltarea echipelor axate pe rezultate. De asemenea, veți avea planificate și implementate proiecte de schimbare la scară largă, în special cele asociate transformării flotei. Ca față a flotei SJA pentru contractorul nostru de întreținere și furnizorii de vehicule, veți avea experiență în achiziții, gestionarea și negocierea contractelor. Candidatul ideal va avea experiență în gestionarea serviciilor de pregătire a vehiculelor, precum și o flotă care implică o cantitate semnificativă de vehicule montate echipament.

APLICI AICI

LOCALIZARE: Franța - Paris
Ambulanta transporta asistenta medicala

Grupul DTSU este o societate de transport de sănătate compusă din șase structuri din IDF. Realizăm un serviciu complet de transport pentru pacienți, TPMR, pacient bariatric, adulți și copii și adolescenți. Căutăm o asistentă medicală cu diplomă națională pentru transportul de sănătate în ceea ce privește adulții și pacienții pediatrici.

RECLAMA FRANCEZĂ
Le Groupe DTSU este o întreprindere de transport sanitară compusă din șase structuri din cadrul IDF. Încălțăminte complete de transport de persoane, de transport clasic TPMR, en pasant par ambulance bariatrique ainsi le transport paramedical adulte et pédiatrique. Désirant être un entreprise citoyenne et responsabile, cu obiectivul de ameliorare a performanței procesului de procesare a afacerilor față de satisfacerea clienților, desfășurarea DTSU este cel mai bun lanț al quelques annees dans une certificare en obtenant les certificări ISO 9001: 2008, ISO 14001 și OHSAS 18001 (viitor ISO 45001).

DESCRIERE DU POSTE:

(E) medicina veterinară (e) pentru îngrijirea și îngrijirea animalelor:

- Premiul de încărcare a pacienților pentru transportul inter-spitalicesc

- Participanții la întreținere în conformitate cu materialele

- Participant la ambulanță (igienă)

- Participe au développement de l'entreprise

Profil: Infirmier (e) diplome (e) de stat care dispune de un minim de exprimație minimă de la 3 și de la un spital de serviciu la care se face reanimare, neonatalogie sau unitate de unitate de soins intensif.

APLICI AICI

LOCALIZARE: GERMANIA - Berlin
Asistent de salvare ambulanță - Rettungshelfer

Easy Ambulance GMBH caută un salvator în Berlin.

Vă interesează să lucrați într-o companie care nu cunoaște numai aprecierea din teorie? Doriți să lucrați într-o companie unde există întotdeauna o persoană de contact pentru toate problemele? Doriți să creșteți cu compania cu pregătire profesională? Distracție la locul de muncă? Bine ați venit la Ambulanța ușoară!

GERMAN PUBLICITATE
Sie sind dran interessiert în einem Unternehmen zu arbeiten, das Wertschätzung nicht nur aus der Teorie kennt, sondern un Tag LEBT? Sie wollen în einem Unternehmen arbeiten, care immer ein Ansprechpartner für ALLE Problema existiert? Sie wollen mit dem Unternehmen wachsen? Menschliche Gespräche auf Augenhöhe führen? Professionelle Einarbeitung? Spass an der Arbeit? Willkommen in der Easy Ambulanță!

Trimiteți un e-mail la adresa Anruf genügt.

Wir suchen zum nächstmöglichen Zeitpunkt einen Rettungshelfer (w / m) cu personenbeförderungsschein în Vollzeit.

Ihr Aufgabengebiet:

  • Beförderung von kranken Menschen und Menschen mit Behinderung
  • Fahrten zur Arztbesuchen, Krankenhäusern u.ä.
  • Patientenbetreuung
  • Rettungsmaßnahmen, Erste Hilfe

Din profilul dvs.:

  • Eine abgeschlossene Ausbildung zum Rettungshelfer / în mit P-Schein
  • Führerschein Klasse B / C1
  • Teamfähigkeit, Kooperationsfähigkeit und Verantwortungsbewusstsein
  • Organisationsgeschick und Einfühlungsvermögen
  • Flexibilitate, Eigeninitiative

APLICI AICI

LOCALIZARE: SPANIA - Bilbao
EMT - TES

Căutăm un EMT pentru următoarele activități: verificarea ambulanței cu protocoale locale, verificarea și reumplerea depozitelor. Transportul pacienților, victimelor și părinților cu o atenție deosebită la viața privată. Sunt necesare abilități de lucru în echipă.

RECLAMA SPANIOLĂ

Se precizează Tecnico / a de Emergencias Sanitarias para realizar funciones como:

Verifică funcționarea bazei de sănătate a echipamentelor sanitare și de sănătate, aplicații pentru protocoale de compilări. Controlerul reponer las existencias de material.

Atender-ul are obligația de a efectua transferuri de pacienți, mai multe și familiare, garanții și privilegii.

Trabajar en equipo, respetando la jerarquía en la instrucciones de trabajo.

Disponibilidad para trabajar de Lunes și Domingo y realizar prazii.

Tipo de puesto: Jornada completa

Zona de trabajo: BILBAO și alrededores
Tipo de puesto: Jornada complet, Temporal, Indefinido

- Requisitos:

  • Grado Medio Técnico Emergencias Sanitarias.
  • Carnetul de conducere mínimo B, en vigor y con vehículo propio.
  • Residencia en la zona de Bilbao este o clădire capitala.
  • Tipo de puesto: Jornada complet, Temporal, Indefinido

APLICI AICI

LOCALIZARE: ITALIA - Roma
Asistenta medicala critica - Infermiere 118

Crucea rosie italiană de la Roma caută asistenta medicală critică pentru ambulanțele EMS din zona metropolitană. Aptitudini necesare: calificare profesională sau diplomă în studii de îngrijire medicală, experiențe, BLSD, PBLSD, ALS sau ACLS, abilități avansate de traume:

PUBLICITATE ITALIANĂ
Zona Comitatului Metropolitana di Roma Capitala della Croce Rossa Italiana ricerca Infermieri da impiegare nei servizi de emergenza sanitaria territoriale extra-ospedaliera per la copertura delle postazioni con ambulanze.

requisiti

  • Laurea în infermieristica e abilitazione professionale
  • Esperienza nel ruolo
  • Attestazione BLSD și PBLSD oppure FULL D (allegare alla candidatura)
  • Attestazione ALS optează pentru ACLS (allegare alla candidatura)
  • Attestazione di trauma avanzato (ATLS, PTC Avanzato, altro echivalent) (allegare alla candidatura)
  • Disponibilitatea la un incarico libero profesională

COMPETENZĂ TRASVERSALI

  • Condivisione dei Principi e dei Valori della Croce Rossa Italiana
  • Libertate
  • Gestione dello stress
  • Orientamento al servizio
  • Ascolto ed empatia
  • Serietà
  • Puntualità
  • flexibilitate

SEDE DI LAVORO
Roma

APLICARE
Verranno presi in considerazione soltanto Curriculum vitae completă di:
• Tutti gli attestati bogiesti, chevrano essere allegati al CV
• Autorizația de tratare a personalului din secundul D. Lgs. 196 / 2003 Codul în materie de protecție a personalului "GDPR (Regolamento UE 2016 / 679)
• Date și firma autografă

APLICI AICI

S-ar putea sa-ti placa si