TOP 5 oportunități de angajare EMS ca ALS în Marea Britanie, India, Tanzania și Africa de Sud

Căutați noi oportunități de angajare EMS? În fiecare zi EMS și profesioniștii în salvare pot găsi online idei noi pentru a obține o viață mai bună, îmbunătățindu-și locul de muncă.

Dar dacă aveți nevoie de câteva sugestii pentru a vă menține abilitățile în serviciu pentru alte oportunități de muncă EMS din sectorul sănătății, iată-ne!

Emergency Live vă va arăta în fiecare săptămână unele dintre cele mai atractive poziții din Europa cu privire la SME și activități de salvare. Visezi să funcționezi ca paramedic Zermatt? Ați dori să vedeți în fiecare zi moștenirile frumoase ale Romei conducând un an ambulanţă? (Nu, într-adevăr, nu știți ce conduce o ambulanță la Roma!)
Ei bine, vă arătăm Poziția de lucru TOP 5 puteți ajunge direct cu link-urile noastre!

Oportunități de muncă EMS: LONDRA

Tehnician medical de urgenta

Despre slujba
Locație: Bow / Harrow - Londra
Ore:
Bank Zero Hour sau companie de servicii personale
Rata de plata:
PAYE (contract zero ore) până la £ 15.67 pe oră și Compania de servicii personale (PSC) până la £ 19.89 pe oră

Această oportunitate interesantă este perfectă pentru un individ proactiv, fiabil și condus care caută o nouă provocare proaspătă într-o poziție plină de satisfacții și încredere.

Falck este lider mondial în furnizarea de servicii de urgență pentru ambulanțe și, în calitate de afacere de ajutorare a oamenilor, știm că având echipa potrivită este esențială pentru a ne asigura standardele foarte înalte de îngrijire a pacienților.

Căutăm mai mult decât șoferi experimentați. Căutăm indivizi care să demonstreze o atitudine caldă, pozitivă și orientată spre oameni și care vor merge mai departe și mai departe pentru a face pacienții noștri să se simtă confortabil și îngrijiți.

Titularul postului va fi responsabil pentru conducerea sau asistarea la o ambulanță de transport de urgență a pacientului care transportă pacienți bolnavi, răniți sau convalescenți. De asemenea, veți adera la cerințele companiei atunci când înregistrați timpul de călătorie al pacientului utilizând dispozitivul de date XDA / Mobile furnizat.

Ce vă puteți aștepta atunci când lucrați pentru Falck UK Ambulance:
Salariu competitiv
Programe de lucru flexibile și adaptate
O echipă dedicată de recrutare pentru a vă asigura că puteți desfășura cât mai repede posibil și o echipă de formare dedicată, care vă asigură că sunteți în continuare conform cu condițiile de muncă
Program de eligibilitate pentru vacanțe
Înscrierea automată la pensia noastră contributivă la locul de muncă
Programul de vaccinare, îngrijirea ochilor VDU
Programați ciclurile de lucru
Programul de asistență pentru angajați
Eligibilitatea de a vă alătura serviciului de reduceri Blue Light

Pentru a aplica pentru acest rol, trebuie să aveți o licență de conducere auto manuală în Regatul Unit cu un minim de experiență de conducere timp de 3. Vă rugăm să rețineți că vom examina cererile cu nu mai mult de puncte de penalizare 6 pe licența dumneavoastră.

Datorită nevoilor actuale de afaceri, căutăm ca solicitanții să poată să se angajeze în cel puțin schimburi 2 pe săptămână.

Dezvăluirea și verificarea serviciului de barare
Datorită numărului de pacienți, pe care îl puteți întâlni, trebuie să completați o verificare obligatorie îmbunătățită DBS (Disclosure and Barring Service). Funcționăm atât cecuri îmbunătățite pentru adulți, cât și copii pentru acest rol, în conformitate cu conformitatea noastră.

Dacă veți avea succes, va trebui să fiți disponibil pentru a participa la cursul de formare Falck, care are loc pe durata a 3 de zile.

Toți angajații noștri sunt bine pregătiți, foarte profesioniști și dedicați pentru a asigura livrarea impecabilă și fiabilă a serviciilor. Deci, indiferent dacă intri doar pe teren sau căutați o nouă provocare, avem câteva oportunități excepționale pentru a vă construi cariera în cadrul organizației noastre în creștere. Dacă aceasta pare a fi rolul pentru tine, aplicați acum și deveniți cineva care face diferența în viața oamenilor ... începând cu propria voastră!

APLICI AICI

Oportunități de angajare EMS: ENGLAND

Conducător de transport pacient

East Ambulance Trust din East Anglia acoperă șase județe - Bedfordshire, Cambridgeshire, Essex, Hertfordshire, Norfolk și Suffolk și oferă o gamă largă de servicii, dar este cel mai bine cunoscut pentru serviciile de urgență 999. Evaluat pentru îngrijire de către Comisia pentru Calitatea Îngrijorării (CQC), personalul nostru dedicat și calificat lucrează 365 zile pe an, 24 ore pe zi pentru a vă asigura că pacienții primesc cea mai bună îngrijire posibilă.
Serviciile noastre sunt adaptate pentru a răspunde nevoilor diferitelor nevoi medicale și de mediu ale fiecărei comunități, aliniate la viziunea noastră de a oferi un serviciu inovator, receptiv, excelent, care este întotdeauna orientat către comunitate și condus de pacient. Oferim personalului nostru o gamă largă de beneficii și oportunități de învățare și dezvoltare.

Trust are în jur de personalul 4,000 și voluntarii 1,500 să facă față unor apeluri 912,474 în fiecare an. În plus, Trust se ocupă de mai mult de un milion de călătorii fără pacient de urgență la și de la întâlnirile de rutină ale spitalelor.

Estul Angliei Ambulanță Trust se angajează să protejeze și să protejeze copiii și tinerii cu care lucrăm. Ca atare, toate posturile fac obiectul unui proces de recrutare mai sigur, inclusiv divulgarea cazierului judiciar pentru rolurile eligibile și cecurile de verificare. O practică mai sigură de recrutare urmărește să reducă la minimum riscul de a numi pe cineva care nu este potrivit unui post în care aceștia vor fi în contact cu copiii, tinerii și adulții vulnerabili și îi pot face rău.

DESCOPERI MAI MULT ȘI APLICĂȚI AICI

Oportunități de muncă EMS: SPARTANBURG (TANZANIA)

Sofer pe ambulanta

Fisa postului

Transportați clienții prealocați către și de la origini și destinații predeterminate într-un mod sigur. Păstrează înregistrări adecvate și exacte ale transporturilor atribuite. Curăță unitatea atribuită și o alimentează la sfârșitul schimbului. Acceptă apelul de ambulanță în weekend ca fiind atribuit. Finalizează toate pregătirile necesare. Îngrijirea pacientului specifică vârstei și adecvată din punct de vedere cultural, prin cunoașterea creșterii și dezvoltării.

Cerințele pentru locul de muncă

Diplomă de liceu sau GED. Licență permisă de conducător auto și înregistrare de conducere pe an 10 (mai puțin de 10 zile de la SCHD).

APLICI AICI

Oportunități de muncă EMS: MUMBAI (INDIA)

Poziția titlului: Driver de ambulanță
Raportarea către: managerul de centru / managerul de podea
Educație Cerințe: Licențiat / Absolvent în orice flux

Responsabilitatile locului de munca

  • Pentru a vă asigura că pacientul este confortabil în ambulanță; conducerea violentă trebuie evitată.
  • Pentru a vă asigura angajamentele în timp
  • Să urmeze disciplina rutieră; pentru a rula sirena numai în prezența pacientului / urgenței
  • Pentru a vă asigura că vehiculul este menținut; curat, curat si in stare de functionare
  • Pentru a asigura serviciul periodic al vehiculului

Oportunități de muncă EMS: POLOKWANE (AFRICA DE SUD)

Suport pentru viata avansata

Dovada înregistrării ca profesionist Advance Life Support (Paramedic) la HPCSA. O concentrare pro-activă a rezultatelor, cu un nivel ridicat de energie și preocupare pentru excelență. Abilități excelente de comunicare și interpersonale. Abilitatea de a construi relații profesionale și de a face rețea cu clienții actuali și potențiali. Un permis de conducere valabil cu PrDP. Coordonează supravegherea și întreținerea tuturor facilităților medicale și echipament. Capacitatea de a lucra eficient ca parte a unei echipe mici. Supraveghează operațiile clinice de zi cu zi asigurând cele mai bune practici medicale.

S-ar putea sa-ti placa si