TOP 5 EMS Locuri de munca in intreaga lume - SUA, Canada, Kenya, Filipine si Europa

Poziția cea mai interesantă pentru 5 din această săptămână este Emergency Live. Selectarea noastră săptămânală vă poate ajuta să ajungeți la viața dorită în calitate de medic.

Specialiștii în domeniul EMS, sunteți în căutarea unui nou loc de muncă?

În fiecare zi, EMS și profesionistul de salvare pot găsi idei noi online pentru o viață mai bună, îmbunătățindu-le de locuri de muncă. Dar dacă aveți nevoie de câteva sugestii pentru a vă menține abilitățile în serviciu pentru un alt tip de muncă, implicat în EMS sau în afacerea industrială din sectorul sănătății, iată-ne!

Emergency Live vă va arăta în fiecare săptămână unele dintre cele mai atractive poziții din Europa cu privire la SME și activități de salvare. Visezi să funcționezi ca paramedic Zermatt? Ați dori să vedeți în fiecare zi moștenirile frumoase ale Romei conducând un an ambulanţă? (Nu, într-adevăr, nu știți ce conduce o ambulanță la Roma!)
Ei bine, vă arătăm Poziția de lucru TOP 5 puteți ajunge direct cu linkurile noastre către Indeed.com!

LOCALIZARE: FLORIDA (SUA) - Jacksonville

Critical Care Paramedic

Critical Care Paramedic oferă suport de viață avansat de înaltă calitate, inclusiv evaluare, triaj, și tratamentul utilizând standarde și linii directoare stabilite de directorii medicali ai Century în domeniul de aplicare; evaluează natura și amploarea bolii și rănilor pentru a stabili și prioritiza îngrijirea necesară pentru transportul în siguranță al pacientului critic la unitatea corespunzătoare.

De ce să lucrezi pentru secol?

  • Credință pentru experiența anterioară
  • Militar și veteran prietenos
  • 401 (k) cu angajatorul care se potrivește cu până la 4%
  • Viață, sănătate, stomatologie, HSA
  • Plata timpului liber (PTO)
  • Instruire plătită și Urmărirea continuă a educației
  • Stadiul tehnicii echipament
  • Preceptor oportunități
  • Beneficiile interne de promovare
  • Transferați oportunitățile de locație
  • Raportarea electronică
  • Florida este un stat național de reciprocitate a registrului

COMPLETĂ DESCRIEREA LUCRĂRII ȘI APLICAREA AICI

LOCALIZARE: Marea Britanie - Londra

Ambulanța echipajului - Paramedic

St John Ambulance are o istorie lungă și mândră de a lucra împreună cu NHS și Ambulanța Trusts, precum și, oferind suport pentru salvarea vieții la evenimente locale și de profil.

Anul trecut am participat la cei peste 90,000 și, după peste 140 ani de viață, în 2019 (sau în acest an), suntem angajați într-un program de modernizare clinică, inclusiv ambulanțe noi și o suită de servicii noi pentru evenimentele noastre și clienții NHS.

Alăturarea noastră ca paramedic vă va oferi un rol de paramedic mai variat, ne îndepărtăm de rota tipică pentru a crea un rol mai interesant și mai interesant pentru dvs., aceasta va include o varietate de sarcini, cum ar fi răspunsul la apeluri de urgență și non-de urgență și oferirea de asistență clinică la evenimente.

De asemenea, dorim ca paramedicii să aibă șansa de a fi viitori lideri, astfel încât St John Ambulance oferă de asemenea un concediu de studii (ca parte a modelului de schimbare) și un BSc sau MSc cu finanțare integrală în științele Paramedic pentru toți paramedicii cu peste 2 ani după înregistrare experienţă.

Organizăm evenimente de recrutare pentru paramedici în Ossett în 1 și 5 martie 2019, dacă aveți 2 ani după înregistrare experiență paramedică, un interes pentru dezvoltarea profesională și oferirea celui mai înalt nivel de îngrijire clinică, atunci ne-ar plăcea să aflăm de la dvs.

Pentru a afla mai multe, trimiteți-ne un e-mail la Fred.Owen@sja.org.uk sau, înregistrați-vă în zilele noastre de recrutare unde veți avea o mulțime de alimente, ceai și cafea, dar mai important, posibilitatea de a auzi de la Richard Chief Operating Officer Richard Lee despre modul în care ne modernizăm și cum vă puteți dezvolta cariera cu mai multă educație și dezvoltare profesională într-o nouă specie de rol paramedic.

APLICI AICI

LOCAȚIE: Canada - Alberta
Asistența medicală înregistrată - Ambulanța vascular cerebral

Oportunitatea dvs.:
Acest centru terapeutic terapeutic mare necesită o asistență medicală înregistrată (RN) pentru a oferi asistență medicală ca membru al unei echipe multidisciplinare pentru ambulanța Stroke pentru un proiect pilot (ACHIEVE). Echipa va lucra în mare parte în afara cadrului ED; evaluarea, tratarea și transportul potențial al pacienților care suferă sau pot prezenta accident vascular cerebral acut. Atunci când nu se află în ambulanță, ambulanța Registered Nurse - Stroke Ambulance va contribui la sprijinirea îngrijirii pacienților în cadrul setării ED într-un rol de susținere, la discreția administratorului de unități / asistenta medicală.

Descriere:
As o asistentă medicală înregistrată (RN), veți oferi o gamă largă de servicii de asistență medicală pacienților, familiilor, comunităților și populațiilor, luând în același timp măsurile necesare pentru a asigura siguranța și bunăstarea lor. În rolul dvs., veți utiliza procesele de îngrijire medicală, prin gândirea critică, rezolvarea problemelor și luarea deciziilor, precum și învățarea, consilierea și avocatul în numele pacienților și a familiilor acestora. Veți juca un rol de lider în sprijinirea unei abordări integrate și holistice a îngrijirii pacienților, promovării sănătății și întreținerii. Veți oferi îngrijiri centrate pe pacienți și familii în condiții de siguranță, în timp ce reflectați viziunea și valorile comune ale AHS.

  • Clasificare: Asistent înregistrat (2022.75)
  • Uniunea: asistente medicale din Alberta
  • Departamentul: UA-Emergency-EDM
  • Locul principal: U de spital
  • Multi-Site: La (numai UNA)
  • FTE: 0.50
  • Data de încheiere a înregistrării: 05-MAR-2019
  • Clasa angajaților: Timp liber cu normă întreagă
  • Data disponibilă: 18-MAR-2019
  • Ore pe schimbare: 7.75
  • Durata schimbării în săptămâni: 2
  • Schimbări pe ciclu: 5
  • Modul de schimbare: Zile, seara, nopti, weekend-uri
  • Zile dezactivate: altele
  • Salariu minim: $ 36.86
  • Salariu maxim: $ 48.37
  • Cerința vehiculului: N / A

Calificări necesare:

Finalizarea unui program de educație medicală acreditată. Sunt active sau eligibile pentru permis de înregistrare și de practică la Colegiul și Asociația Asistenților Medicali din Alberta (CARNA). Suportul cardiac vital de bază - furnizor de asistență medicală (BCLS-HCP).

CITIȚI MAI MULT ȘI APLICĂȚI AICI

LOCALITATE: Filipine - orașul Pasig

Nursing / Inginer Civil / Mecanic sau echivalent

  • Cel puțin doi ani de experiență în muncă în cadrul unei firme de construcții.
  • Cu certificatul de securitate și sănătate ocupațională în domeniul construcțiilor (COSH).
  • Responsabil pentru pregătirea evaluării riscurilor, a permisului de muncă și a căderii evaluării riscului de pericol în toate domeniile de activitate.
  • Efectuați investigații privind accidentele, incidentele sau situațiile de urgență și recomandați managementului prevenirii reapariției.
  • Responsabilul cu siguranța asigură că există mesaje de siguranță în fiecare plan de acțiune incident
  • Revizuiți și analizați rapoartele și datele privind vătămările și incidentele.
  • Bune abilități de comunicare scrisă și scrisă
  • Bune abilități de negociere
  • Nivel bun de fitness și rezistență fizică
  • Gândirea logică și capacitatea de rezolvare a problemelor.
  • bune abilități organizaționale și atenție la detalii
  • Abilitatea de a face față sub presiune
  • Poate funcționa supravegherea minimă

LOCALIZARE: Kenya - Nairobi

Instructor clinic

  • Tip loc de muncăFULL TIME
  • CalificareBA / BSC / HND
  • Experiențăani 3
  • Locație Narok
  • Câmpul muncii Sănătate medicală

Căutăm un instructor clinic remarcabil:

Poziția va avea loc în județul Narok, Kenya

Principalele atribuții și responsabilități

  • De îngrijire de îngrijire a furnizat pentru un grup de studenți (de obicei, 6 la studenți 8 într-un grup), în timp ce în rotația lor clinice.
  • Coordonarea cu clinicienii la locul clinic pentru a face misiuni student-pacient sunt complete și la standarde.
  • Predarea elevilor cum să îndeplinească sarcinile și procedurile în clinică sunt și să răspundă la întrebările și nevoile lor.
  • Evaluarea activității clinice a studenților în funcție de Consiliul Nursing, de Ministerul Sănătății și de cerința privind facilitatea de sănătate.
  • Discutați cu elevii problemele și / sau problemele legate direct sau indirect de experiența de învățare. Este responsabil pentru a ajuta elevul să dezvolte o înțelegere a valorilor, atitudinilor și idealurilor adecvate profesiei de îngrijire a sănătății.
  • Oferiți instruire clinică, în clasă și în laboratorul de simulare clinică. Supraveghează grupurile de studenți în ariile clinice (menține prezența în instituție în timpul întregii perioade clinice a studenților).
  • Menținerea standardelor clinice și a așteptărilor cursului pe parcursul fiecărui curs sau termen. Evaluați și evaluați performanța studenților. Se întâlnește cu studenții la jumătatea perioadei pentru evaluarea formală și din nou la sfârșitul cursului pentru progres și performanță.
  • Mențineți baza de cunoștințe privind practica profesională necesară pentru a instrui cursanții în practica medicală contemporană.
  • Participați la activitățile de evaluare după cum este necesar. Menținerea așteptărilor facultăților, așa cum solicită Colegiul WE și conducerea.

Abilități minime și calificări necesare

  • Diplomă în licență de gradul de Nursing
  • Înregistrat la Consiliul Nursing din Kenya
  • 3 ani de experiență într-o instituție recunoscută
  • Solicitanții trebuie să dețină o licență de practică valabilă
  • Un mare comunicator
  • Flexibil și deschis spre schimbare
  • Rezolvarea problemelor

APLICI AICI

S-ar putea sa-ti placa si