Když Drunken Bystanders nechtějí spolupracovat s EMS - Obtížná léčba pacienta

Zdravotnické záchranné služby musí čelit mnoha různým situacím, jako jsou opilí kolemjdoucí, kteří mohou odhalit skutečné nebezpečí. #AMBULANCE! komunita začala v 2016 analyzovat některé případy. Toto je příběh #Crimefriday, abyste se lépe naučili, jak zachránit své tělo, svůj tým a vaši ambulanci před "špatným dnem v kanceláři"!

Protagonista tentokrát je Registrovaná sestřička. On je obyvatel Bago města, Negros Occidental, Filipíny, a také slouží městu jako jeden z Vedoucí týmu Úřadu pro snižování rizika katastrof a řízení měst (CDRRMO).
Společnost CDRRMO uspokojit přednemocniční péče a pohotovostní služby do města a dalších blízkých měst a obcí v nouzi. Vede jej místní referent pro snižování a řízení rizika katastrof (LDRRMO), dr. Merijene C. Ortizo, který dohlíží a řídí celé provozní postupy a další relevantní činnosti úřadu. Celé město a jeho obyvatelé identifikovali existenci Úřadu a jsou odkázáni na své nouzové potřeby, ať už v případě náhody nebo v případech lékařských. Jsou na 24 hodinách 7 krát týdně operací s 4 Teams pracující na 24-hour rotační povinnosti. Jeho tým je identifikován jako EMS (Emergency Medical Service) 2.

Skládají se z týmu 1 Team Leader nebo Triage Officer, 1 Assistant Team Leader, 2 Ambulance Nurses a řidiče, který je certifikován Provozovatel nouzového vozidla. Každý vedoucí týmu má k dispozici mobilní rádio, které slouží pro komunikaci a koordinaci incidentů. Tým, který je ve službě, má k dispozici nezbytné osobní ochranné pomůcky (PPG) používané v reakci na operace.

Jako vedoucí týmu EMS 2 je náš protagonista zodpovědný za zajištění bezpečnosti a pohody celého týmu po celou dobu provozu. Potřebuje prozkoumat scénu při příjezdu a dát pokyny, co je třeba dát přednost důstojníkovi Triage během hromadné nehody.

POUZDRO - V srpnu 2016 na nebo o 9: 30 večer, úřad obdržel výzvu týkající se dopravní nehoda zahrnující kolize dvou motocyklů v Barangay Lag-asan, město Bago. Po minutě hovoru se náš tým vyslal z operačního centra. Přijeli jsme na scénu přibližně 4 minut od EOC.

Po příjezdu jsme si všimli, že mezi 4 a 5 je přítomen chaos a že pacient v bezvědomí byl přesunut z původní pozice. Verbalizují a ukládají, že odezva na jejich výzvu byla zpožděna a naléhala na okamžité převoz pacienta bez řádné přednemocniční péče. Jako vedoucí týmu jsem vysvětlil kolemjdoucím, že jsme oprávněni poskytovat péči o pacienty před přepravou do nemocnice.

Řada okolních návštěvníků odmítl naslouchat a trval na tom, že pacient je okamžitě transportován. Jak argument pokračuje, intoxikovaný bystander tlačil silně jeden z posádky sanitky. S hrdostí mu řekl, že je vesnickým úředníkem a vyhrožoval celému týmu, že pokud neuděláme to, co chce, bude nás žalovat. Několik kolemjdoucích verbálně souhlasilo s arogantním úředníkem, že situace byla nejhorší a vyvíjel na tým tlak.

Přes rozruch, tým stále poskytoval okamžitou léčbu pacienta. Ale kvůli neustálému bombardování negativních obvinění jsme ztratili klid. Musíme odpovědět a bránit se, což mělo za následek téměř rvačku. policie dorazili právě včas, aby se postavili mezi a zvládli rozruch.

Tým se uklidnil a vrátil se k pacientovi na transport. Později se tým dozvěděl, že pacient je náčelník vesnice (kapitán barangay - vede barangay následovaný 7 kagawads) jedné z barangays města a že je společníkem opojených lidí v pití.
Po schválení pacientova případu na adrese NEMOCNICE, zatímco jsme používali naše vybavení, dva z opojených kolemjdoucích dorazili na ošetřovna. Jeden požádal o omluvu z týmu, zatímco arogantní úředník nadále ukládá hrozby. Pak popadl ruku téže posádky, kterou tlačil na scénu. On slovně uráží posádku a násilně požádal o jeho identitu. Tým se rozhodl odejít, protože jsme byli s naší prací hotovi a tak jsme se rozhodli, že nebudeme dále způsobovat scénu. Úředník však vydržel hrozící pohled na nás.

Druhý den ráno následující den, tým oznámil incident jejich LDRRMO. Ona hledala radu od ministerstva vnitra a místní vláda (DILG) a instruoval, aby incident byl hlášen jako pachatel na policejní stanici. Obžalovaný arogantní úředník byl předvolán, aby na Úřadu DILG podal zprávu. Pak požádal o omluvu v Úřadu CDRRM za jeho pochybení a výhrůžky. Obhájil se, že je pod vlivem alkoholu, který vyústil v jeho násilné činy a že se kvůli svému zájmu o pacienta přehnal.

ANALÝZA - Na základě incidentu to předpokládám Náš tým se setkal se situací, která testovala naši trpělivost a schopnost udržet si klid. Měli jsme se pustit, nikdy nereagovat a předstírat, že jsme neslyšící vůči opojené verbalizaci. Jako respondenti jsme připraveni a připraveni na tyto typy scénářů, protože je součástí našich cvičení a výcviku.

Ale člověk jako my jsme také citliví. Máme také svá omezení, která nás vedla k tomu, abychom reagovali na situaci, a tak zvyšovali naši potenciální hrozbu pro komunitu. Incident dal spoustu realizací, které musím zvážit. Za prvé, naše země nemá zavedený zákon EMS, který může právně chránit nás, respondenty. Pracujeme pouze s vedením Republiky Act 10121, která je mainstreamingem redukce a řízení rizika katastrof.

Odpověď je považována za 1 tematických oblastí 4 v rámci DRRRM, konkrétně prevence a zmírnění, připravenost, reakce, zotavení a rehabilitace. Za druhé, naše Kancelář koordinuje s Filipínská národní policie během dopravní nehody, ale nejsou schopni zajistit efektivní bezpečnost týmu, o čemž svědčí opožděný příjezd na scénu. Za třetí, mnoho lidí nerozumí nebo má mylné představy o naší práci, zejména v našem městě a v naší zemi obecně. Přestože Úřad neustále kapacituje lidi prostřednictvím řádného vzdělání o daném riziku a co dělat v incidentu, stále zůstávají váhaví a stávají se stěžovatelem číslo jedna na scéně. Namísto toho, aby se kolemjdoucí stali dobrým samaritánem, stávají se pro nás potenciální hrozbou, zejména pokud jsou opilí alkoholem.

Úřad nyní posiluje naši bezpečnost během odezvy prostřednictvím multiagentní koordinace a zřízení jednotky pro řízení davu. Konečně musíme neustále zvyšovat své zaměření na pacienty a ignorovat zbytečnou negativitu na scéně. Naše kancelář připravila řadu školitelů Duševní zdraví a psychosociální podpora (MHPSS) který nám poskytuje podpůrný tým při traumatických událostech. V boji proti mnoha incidentům, se kterými se setkáváme, Úřad průběžně provádí snižování rizika a řízení rizika na úrovni Společenství (CBDRRM), aby zdůraznil komunity, které mají mylné představy o hlavním účelu naší práce. Dále jsme navázali spojení s Program ministerstva zdravotnictví na Program ochrany před násilím a zraněním (VIPP) řešit naše stávající problémy v oblasti násilí. Koneckonců, hlavním cílem naší kanceláře je zachovat život a připravit lidi na rizika a rizika, s nimiž se mohou každý den setkat.