TOP 5 Posibilitate de angajare pentru profesioniștii în ambulanță, EMT, asistente medicale, medici din întreaga lume

Doriți să aplicați pentru o companie internațională? Aveți nevoie de mai mult de la postul de ambulanță? Iubește să călătorească pentru slujbă? Multe țări au nevoie de profesioniști calificați. Găsiți-vă drumul cu poziția noastră de ambulanță TOP 5 în fiecare săptămână!

Căutați un loc de muncă nou? În fiecare zi, EMS și profesioniștii în salvare pot găsi noi idei online pentru a obține o viață mai bună, îmbunătățindu-și slujbele. Dar dacă aveți nevoie de câteva sugestii pentru a vă menține abilitățile în serviciu pentru un alt tip de loc de muncă, implicat în SME sau în industria industrială din sectorul sănătății, iată-ne!

Emergency Live vă va arăta în fiecare săptămână unele dintre cele mai atractive poziții din Europa cu privire la SME și activități de salvare. Visezi să funcționezi ca paramedic Zermatt? Ați dori să vedeți în fiecare zi moștenirile frumoase ale Romei conducând un an ambulanţă? (Nu, într-adevăr, nu știți ce conduce o ambulanță la Roma!)
Ei bine, vă arătăm Poziția de lucru TOP 5 puteți ajunge direct cu linkurile noastre către Indeed.com!

ASISTENT EXECUTIV DE DISPOZITIVE MEDICALE - Spencer, Italia

Spencer Italia icăutând un asistent de conducere responsabil pentru a îndeplini sarcinile clerice într-un mod bine organizat și în timp util. Veți avea nevoie să acționați proactiv și fără îndrumare în timp ce înțelegeți nevoile și caracteristicile persoanelor cu care lucrați.

Responsabilitati principale:
Fii un punct de contact intre directori si angajatii / clientii companiei si gestioneaza fluxul de informatii, Gestioneaza jurnalul directorilor si organizeaza programul lor zilnic (organizarea de intalniri, calatorii, angajamente de vorbire), Supravegheaza performanta altor cadre didactice si administrative, un manager de birou, ținând cont de inventarul furnizării de birouri, Formatarea informațiilor pentru comunicarea internă și externă - memorii, e-mailuri, prezentări, rapoarte, elaborarea și menținerea sistemului de evidență a birourilor.

Cerinte: Experienta de lucru dovedita in calitate de asistent executiv, Cunostinte excelente MS Office si Competenta in engleza, Abilitati organizatorice si de management al timpului, Cunostinte de sisteme si proceduri de management office, Excelente abilitati de comunicare verbala si scrisa, Discretie si confidentialitate.

APLICI AICI

MANAGER DE DEZVOLTARE DE AFACERI - Spencer, Europa

Căutăm un manager de dezvoltare de afaceri ambițios și energic pentru a ne ajuta să ne extindem clientela. Veți fi în fața companiei și veți avea dedicarea de a crea și aplica o strategie de vânzări eficientă.

Scopul este de a stimula creșterea economică durabilă prin creșterea vânzărilor și fortificarea relațiilor puternice cu clienții. Responsabilitati: Dezvoltarea unei strategii de crestere axata atat pe castigul financiar, cat si pe satisfactia clientilor; Efectuarea de cercetari pentru identificarea noilor piete si nevoi ale clientilor; Aranjarea intalnirilor de afaceri cu clientii potentiali; Promovarea produselor / serviciilor companiei; asigurarea suportului, construirea de relații pe termen lung cu clienți noi și existenți, dezvoltarea personalului de nivel de intrare în oameni de vânzări valoroși

Cerinte: Experienta de lucru dovedita in calitate de manager de dezvoltare a afacerii, director de vanzari sau un rol relevant, Provenienta in vanzari, Experienta in MS Office, Cunostinte de piata, Abilitati de comunicare si negociere, Abilitati de management al timpului si planificare.

APLICI AICI

TRIPLE NOI DE CALATORI DE URGENȚĂ - Melbourne, Australia

Descrierea postului

Căutați o schimbare de carieră? Noile noastre roluri sunt atât de unice, cât și de pline de satisfacții - lucrează pentru "000"!

Despre ESTA

ESTA este legătura critică dintre comunitatea victoriană și agențiile de servicii de urgență ale statului și este partenere cu agențiile pentru îmbunătățirea furnizării serviciilor către comunitate. Oferă servicii de urgență și de expediere de urgență pentru serviciile de poliție, foc, ambulanță și VICSES și gestionează furnizarea de comunicații avansate și operaționale pentru poliție, ambulanță, servicii de pompieri și SES. Viziunea sa este aceea de a fi o echipă de înaltă performanță, încredințată de comunitate și de partenerii noștri, pentru a oferi răspunsul adecvat în caz de urgență, iar obiectivul său central este de a salva vieți și de a preveni răul prin viteză și acuratețe în operațiile de urgență.

Despre rol

Apelanții primesc și procesează toate apelurile de urgență și de urgență de la agenții publice și alte agenții, inclusiv:

  • Răspunzând apelurilor Triple Zero și obținerii tuturor informațiilor necesare urmând o secvență standard de proceduri;
  • Verificarea locației evenimentului și identificarea precisă a acestuia pe un sistem de cartografiere;
  • Introducerea cu precizie a tuturor informațiilor relevante primite în sistemul de expediere asistată de calculator (CAD) pentru utilizarea de către un Dispecer; și
  • Procesarea actualizărilor și a informațiilor suplimentare în cursul evenimentelor sau incidentului.

Cine căutăm

Rolul de roluri în Call-Call este unic și provocator și avem apelatori de succes dintr-o gamă largă de medii de ocupație, etape de viață și medii culturale. Căutăm oameni care se potrivesc cu următoarele competențe:

  • Utilizați software pentru computer și echipament pentru a finaliza rapid și cu precizie sarcinile sub presiune de timp (adesea în timp ce multi-tasking).
  • Introduceți rapid și corect.
  • Lucrați cu viteză și acuratețe în cadrul procedurilor stabilite.
  • Ați obținut rezultate în mod consecvent printr-o decizie și persistență eficiente.
  • Comunicați în mod eficient ascultând, arătând empatie adecvată și adaptarea stilului dvs. de comunicare la situație.
  • Sunteți compuși și calmați în situații de presiune și tolerați stresul.
  • Tu demonstrezi cele mai înalte standarde de conduită profesională și sprijin pentru ceilalți.
  • Veți învăța repede, vă bucurați de dezvoltarea capacității și de îmbrățișarea feedback-ului.

Beneficii și cultură

  • Face parte dintr-o echipă conectată și extrem de susținută și îngrijitoare, unită de un scop comun
  • Clauze plătite și condiții plătite, inclusiv concediu anual anual 5
  • Cursuri de formare inițială și continuă cuprinzătoare

Pentru a afla mai multe despre această oportunitate de carieră plină de satisfacții, vizitați site-ul nostru www.esta.vic.gov.au și descărcați o copie a Solicitare de informații Kit din secțiunea Oameni și Cariere.

Notă: Solicitanții care au aplicat în ultimele 12 luni nu trebuie să reaplice.

ESTA are posturi de apeluri de poliție și de ambulanță începând din martie 2019.

APLICI AICI

ASISTENTA DE AMBULANȚĂ DE BAZĂ - Limopo, Africa de Sud

  • Dovada înregistrării la HPCSA ca profesionist BAA
  • Licență de conducere valabilă cu PrDP și capacitatea de a afișa abilități avansate de conducere
  • Cunoștințe clinice solide despre protocoalele BAA
  • Șase luni experiență operațională ca an Sprijin de viață elementar (BAA)
  • Abilitatea de a lucra eficient ca parte a unei echipe mici
  • Abilități excelente de comunicare și interpersonale și capacitatea de a trata clienții într-o manieră profesională
  • O preocupare pentru excelență, cu un accent puternic pe standardele de performanță
  • Abilitatea de a funcționa independent Dovada de înregistrare la HPCSA ca profesionist BAA
  • Șase luni de experiență operațională, ca bază de asistență pentru viață (BAA)
  • Abilitatea de a funcționa independent

APLICI AICI

NURSE DE URGENȚĂ - Nairobi, Kenya

Asistența de zbor de urgență
Ref .: AFD / MED / 18-01 / 2019
IDENTIFICAREA 1
1.1 Titlul postului Nurse de urgență
Grad de gradul de calificare C2
Aparatul 1.2 Medical
Poziția fizică 1.3 în interiorul aeroportului Wilson, Nairobi
2 PRINCIPALUL SCOPUL LOCULUI DE MUNCĂ
Asistența pentru zborul de urgență este însărcinată cu asigurarea unei vieți calitative pre-spitalicești și de urgență
să acorde asistență medicală pacienților pentru a-și gestiona îngrijirea în acest domeniu și pentru a transfera transportul aerian sau terestru către
mai multe facilități medicale superioare. Asistentul de zbor va lua în considerare siguranța zborului și a solului, fie
responsabil pentru îngrijirea pacienților desemnați și autonomie practică, menținând în același timp curentul
cunoștințe despre îngrijirea și abilitățile de urgență.
RELAȚII DE RAPORTARE 3

Poziția se raportează coordonatorului aeromedical

APLICI AICI

Ambulancier

Établissement / Entreprise

CHU de NANTES

Le CHU de Nantes propune un serviciu de asistență medicală și de îngrijire a sănătății, care să ofere asistență medicală și asistență medicală 24 h / 24, precum și alternative la spitalizare (activități ambulatorii, activități de mediere, activităti cu résseau avec les hôpitaux de la région, les cliniques et la médecine de ville). În plus, CHU de Nantes este o regiune regională și interregională de excelență, de recuperare și de refacere a activităților de detenție și de proximitate a întreprinderii 850 Locuitorii 000 de la métropole Nantes / Saint-Nazaire. Partenaire a facultăților de medicină, deontologie și farmacie, de la CHU la universitatea și post-universitară, la formarea medicilor din spitale și din spitale.

S-ar putea sa-ti placa si