EMS JOB SEEKER - Zastępca Koordynatora Medycznego (Turcja) - MIĘDZYNARODOWA KOREKTA MEDYCZNA

Data zamknięcia: Lipiec 10 2016

TŁA

Międzynarodowy Korpus Medyczny w Turcji wdraża programy pomocy humanitarnej, aby pomóc dotkniętym konfliktami Syryjczykom poprzez sieć szpitali polowych, placówek podstawowej opieki zdrowotnej i mobilnych jednostek medycznych, a także ambulans usługi. Poprzez sieć placówek IMC realizuje pakiet świadczeń zdrowotnych obejmujących podstawowe ocena stanu zdrowia rannych i początkowej opieki pourazowej, opieki zdrowotnej nad matką i dzieckiem, usług zdrowia reprodukcyjnego, w tym planowania rodziny i przemocy ze względu na płeć, kontroli chorób zakaźnych i sieci wczesnego ostrzegania i reagowania, kampanii szczepień, edukacji zdrowotnej, żywienia, w tym karmienia niemowląt i małych dzieci oraz zarządzania społecznością Ostre niedożywienie i zdrowie psychiczne / wsparcie psychospołeczne.

PODSUMOWANIE PRACY:

Stanowisko będzie odpowiedzialne za zapewnienie jakości programu poprzez opracowywanie i dostarczanie standardowych zasobów materiałowych zespołom ds. Zdrowia oraz zapewnianie wdrożenia i przestrzegania zasad przez menedżerów programu zdrowotnego (HPM). Zastępca Koordynatora Medycznego będzie ściśle współpracował z koordynatorem medycznym (MedCo) i regionalnymi doradcami technicznymi przy opracowywaniu dokumentów technicznych dotyczących zasobów (np. Wytycznych, protokołów, SoP).

PODSTAWOWE ZASADY I OBOWIĄZKI

Jakość i wdrożenie programu

· Ścisła współpraca z MedCo, dostosowanie / przyjęcie / opracowanie zasobów technicznych, takich jak wytyczne dotyczące leczenia klinicznego / leczenia chorób zakaźnych i niezakaźnych, protokoły chirurgiczne / traumatyczne, protokoły triage / SoP, protokoły zapobiegania infekcjom i kontroli (IPC) oraz inne odpowiednie techniczne zasoby

· Praca z partnerami wdrażającymi IMC w celu wdrożenia / operacjonalizacji IMNCI we wspieranych PHC i innych placówkach opieki zdrowotnej

· Upewnij się, że protokoły IPC i procesy są przestrzegane we wszystkich placówkach opieki zdrowotnej

· Praca z podsektorami i kierownikami programów w celu opracowania zintegrowanego podejścia między sektorem zdrowia i innymi podsektorami (ochrona / GBV, HHP, rehab fizyczny, SRH i żywienie)

· Identyfikacja, adaptacja / przyjęcie lub opracowanie materiałów IEC i schematów leczenia dla różnych chorób i usług klinicznych, które mają być dystrybuowane do placówek służby zdrowia zgodnie z dostarczonymi / istniejącymi wytycznymi

· Zharmonizuj standardy we wszystkich wspieranych zakładach opieki zdrowotnej

· Wspieranie Koordynatora Medycznego i Menedżerów Zdrowia w realizacji programu

· Wspólnie z MedCo opracuj i / lub wdrażaj procesy i narzędzia poprawy jakości

· Współpracować z kierownikiem ds. Towarów medycznych w celu zapewnienia, że ​​placówki służby zdrowia otrzymają leki i sprzęt potrzebują w odpowiednim czasie.

Monitorowanie i nadzór nad programem

· Opracowanie i / lub wdrożenie mechanizmów regularnego nadzoru usług we wspieranych obiektach, dzielenie się kluczowymi ustaleniami, przekazywanie informacji zwrotnej menedżerom i monitorowanie planów działania

· Opracować / przejrzeć / wdrożyć listę kontrolną oceny obiektu i standardowe formularze raportowania monitorującego oraz przeszkolić personel w zakresie właściwego użytkowania.

· Pomóż podsektom zdrowia w udokumentowaniu wyciągniętych wniosków i udanych strategii monitorowania jakości usług

· Obsługa Menedżera danych do kompilowania, zestawiania i analizowania danych i trendów w celu informowania o kierunku programu

· Razem z Data Managerem przeprowadź walidację danych i popraw jakość danych.

Program Rozwoju

· Przy pomocy MedCo przeprowadzaj oceny potrzeb, opracuj strategie programowe i aktywnie przyczyniaj się do pisania (nowych) propozycji

· Przy wsparciu ze strony MedCo, należy opracować szybkie i dogłębne narzędzia oceny stanu zdrowia dla oceny poziomu społeczności i placówek służby zdrowia oraz przeszkolić personel

· Razem i MedCo określ nowe obszary ekspansji dla IMC, takie jak EPI i Nutrition.

Szkolenie i budowanie potencjału personelu służby zdrowia

· Praca z kierownikami ds. Zdrowia w koordynacji z innymi podsektorami, przeprowadzanie ocen potrzeb szkoleniowych i opracowanie kompleksowego planu szkoleń

· Praca z opieką zdrowotną i kierownikami technicznymi podsektorów w celu zapewnienia efektywności szkoleń prowadzonych przez wydział zdrowia i zapewnienia oceny jakości szkoleń

· Ścisła współpraca z MedCo i MEAL Manager, opracowanie i / lub wdrożenie bazy danych dla wszystkich przeprowadzonych szkoleń

Koordynacja i reprezentacja
• Reprezentowanie IMC w spotkaniu technicznym z innymi partnerami
• Koordynuj współpracę z innymi partnerami w zakresie współpracy technicznej i dzielenia się zasobami
Wdrażanie partnerów
• Przegląd propozycji partnerstwa zapewniających wkład techniczny w działania, zakres geograficzny, budżet, plany pracy
• Nadzoruj techniczne wdrażanie partnerów i udzielaj wskazówek w razie potrzeby
• Współpracuj z partnerami, aby zapewnić odpowiednie budowanie potencjału dla lokalnych jednostek służby zdrowia
• Spotkaj się co miesiąc z partnerami, aby zapoznać się z kontekstem, działaniami, przestrzeganiem standardów
• Zarządzanie alertami do rzeczywistych lub potencjalnych zagrożeń dla partnerskiej realizacji uzgodnionych działań
Inne
• Reprezentowanie IMC na spotkaniu i forach w przypadku nieobecności koordynatora medycznego
• Podejmij się i wykonaj każde inne zadanie przypisane przez koordynatora medycznego
• Przestrzegaj Kodeksu postępowania IMC i międzynarodowych zasad humanitarnych
• Aktywnie promować standardy PSEA (zapobieganie wykorzystywaniu seksualnemu i nadużyciom) w ramach Międzynarodowego Korpusu Medycznego oraz wśród beneficjentów obsługiwanych przez Międzynarodowy Korpus Medyczny

"Inne obowiązki jako przydzielone. Wymienione obowiązki i obowiązki są reprezentatywne dla charakteru i poziomu przydzielonej pracy i niekoniecznie są w całości ".

SPECYFIKACJA OSOBISTY (Kwalifikacje i doświadczenie)

· Lekarz medycyny lub pielęgniarka z tytułami magistra zdrowia publicznego lub odpowiednia dziedzina lub udokumentowane osiągnięcia w programach zdrowia publicznego z silnym zrozumieniem praktyk i zasad zdrowia publicznego

· Musi mieć co najmniej 5 lat doświadczenia zawodowego w realizacji projektów związanych ze zdrowiem

· Musi mieć co najmniej 5 lat doświadczenia w pracy z organizacjami pozarządowymi w kontekście humanitarnym lub rozwojowym; poprzednia reakcja w sytuacjach kryzysowych, preferowane doświadczenie w zakresie konfliktu / po konflikcie

· Musi mieć doświadczenie w tworzeniu i pisaniu propozycji

· Musi być w stanie analizować i interpretować dane oraz śledzić wydajność w stosunku do wskaźników programu

· Umiejętności i wiedza na temat stabilności programu i budowania zdolności oraz monitorowania i oceny projektów (zarówno metod ilościowych, jak i jakościowych)

· Musi być biegły w mowie i piśmie w języku angielskim; wymagana jest praktyczna znajomość arabskiego

· Wymagane umiejętności w pakiecie Microsoft Office

· Musi być w stanie podróżować do witryn terenowych

"Międzynarodowy Korpus Medyczny z dumą zapewnia równe szanse zatrudnienia wszystkim pracownikom i wykwalifikowanym kandydatom bez względu na rasę, kolor skóry, religię, płeć, orientację seksualną, pochodzenie narodowe lub etniczne, wiek, niepełnosprawność czy status weterana".

JAK STOSOWAĆ:
  • Wnioski muszą zawierać szczegółowe CV, a list motywacyjny powinien być złożony w języku angielskim z tytułem pozycji wymienionym w temacie wiadomości e-mail. Wyślij do następującego adresu e-mail, odpowiednio:HRAntakya@internationalmedicalcorps.org
Może Ci się spodobać